Denizci Kitaplığı

Türk Denizciliğinin Belleği

Kıyı Hukuku Uygulamaları

Kıyı Hukuku Uygulamaları

Kıyı Hukuku Uygulamaları

Yazar: Gökhan Taneri

Aristo Yayınevi

624 Sayfa

ISBN: 9786052332979

Boyut: 16.0 x 23.5

Karton Kapak- İvory Kağıt

2019

(görsel ve bilgi: aristoyayinevi.com)

Kitap Hakkında

İlk baskısının yapılmasından bu güne kıyılarla ilgili pek çok konu gündeme taşınmış olmasına rağmen esaslı çözümler halen gerçekleşmemiştir. Kıyı sorunları ülkemiz için terör sorununa eşdeğerdir. Kıyıların işgalden kurtarılması ve herkesin kullanımına açılması ve diğer yandan yolsuz tescille adına kaydedilen taşınmaz nedeniyle kişilerin de mağdur edilmemesi gerekir.

Kıyı sorunlarının çözümlenmesi, ülkemiz açısından yalnız turizm potansiyeli değil aynı zamanda ulusal ve uluslararası düzeyde prestij konusudur. Bazı bölgeler açısından ulusal güvenlik sorunudur.

Bu sorunların çözülmesi için yalnız yeterli ekipman, teknoloji, yeterli bilgi değil aynı zamanda çözümleme istek ve iradesinin de bulunması gerekir.

Çalışmanın ikinci baskısında, AİHM, Danıştay ve Yargıtay kararları artırılmış, Anayasa Mahkemesi bireysel başvuru yolu değerlendirilmiş, CD/DVD‟lerin yeni bilgisayarlarda kullanışlı olmaması dikkate alınarak ilk baskıda ayrı CD olarak verilen mevzuat yerine 3621 sayılı Kıyı Kanunu ile Uygulama Yönetmeliği kullanılabilirlik açısından çalışmanın sonuna eklenmiştir.

 

Yorumlar

İlk Yorumu Ekle

DENİZCİ KİTAPLIĞI