Denizci Kitaplığı

Türk Denizciliğinin Belleği

Macellan

Macellan

Macellan

Yazar: Stefan Zweig

Çevirmen: Deniz Bostancı

Martı Yayınları

348 Sayfa

ISBN: 9786050321777

Boyut: 13.0 x 20.0

Karton Kapak – 2. Hamur

2020

(görsel: hepsiburada.com, bilgi: babil.com, idefix.com, kitapsec.com)

Kitap Hakkında

Dahi bir insan, dâhi bir zamana denk geldiğinde, ve çağının yaratıcı ihtiyacını akıllılıkla kavradığında tarihte harika şeyler gerçekleşir.
Hayatı talihsizliklerle dolu olan Macellan’ın, bacağı sakatlanınca kahramanlıklar gösterdiği Portekiz ordusundaki görevine son verilir. Oysa onun yapmak istediği şeyler vardır.

Macellan baharat için aşılması gereken tehlikeyle dolu uzun bir yol yerine Hindistan’a giden daha uygun yeni bir yol bulmak istemektedir. Projesini krala götürdüğünde kral onu aşağılar. Bunun üzerine Macellan kraldan Portekiz vatandaşlığından azlini ister ve bu isteği kabul edilir. İspanya’ya giden Macellan’ın şansı yaver gidince planlarını İspanyol Kralı V. Charles’a kabul ettirir ve kurduğu donanımlı bir filoyla hayaline doğru yelken açar…

Macellan’ın hayatı bir hayale cesaret ve azimle sahip çıkıp bu uğurda mücadele eden bir kahramanın hayatıdır. Onu hiçbir şey yolundan döndüremez. Macellan’ın heyecan dolu bu meşakkatli yolculuğunu bu roman tadındaki kitaptan zevkle okuyacaksınız.

Yorumlar

İlk Yorumu Ekle

DENİZCİ KİTAPLIĞI