Denizci Kitaplığı

Türk Denizciliğinin Belleği

İstanbul Adaları

İstanbul Adaları

İstanbul Adaları

Yazar: Gustave Schlumberger

Köprü Kitapları

192 Sayfa

ISBN: 9786056644641

Boyut: 14.0 x 20.0

Karton Kapak – 2. Hamur

2016

(görsel: dr.com.tr, bilgi: dr.com.tr, kabalci.com.tr

Kitap Hakkında

İstanbul’un Adaları sadece güzellikleri ve Marmara Denizi’nde inci gibi dağılmış cezbedici ihtişamıyla değil, aynı zamanda Bizans döneminde sürgüne gönderilen ve ölümlerine kadar sefil bir hayat yaşamaya mahkum edilen imparatorları, kraliçeleri ve prensleriyle de ünlüdür. İşte bundan dolayı adalara, Prens adaları adı da verilmiştir.

Bizans tarihi, kanlı ihtilaller ve siyasi entrikalarla doludur. Onlarca yönetici Adalar’da inşa edilen manastırlarda ya gözlerine mil çekilmiş veya gözden uzak bir yaşama sürgün edilmiştir. Elinizdeki eseri, İstanbul adalarının sahip olduğu güzellikleri anlatan bir gezginin izlenimleri şeklinde okuyacağınız gibi Bizans ihtilallerini anlatan bir tarih kitabı olarak da okuyabilirsiniz.

Dünyanın hiçbir köşesi, acıklı felaket hikayeleri, insan gururunun boşluğuna ait tüyler ürpertici olaylar bakımından burası kadar zengin değildir. Burası yüzyıllardır sadece martıların çığlık attığı bir yer değil. Gizli dehlizlerinde daha başka çığlıkların yankısı da saklı.. Her mevsim ayrı bir güzelliği yaşamak için akın ettiğiniz Adalar’a bu kitabı okumadan gitmeyin.
(Tanıtım Bülteninden)

 

Yorumlar

İlk Yorumu Ekle

DENİZCİ KİTAPLIĞI