Denizci Kitaplığı

Türk Denizciliğinin Belleği

Vatan Nasıl?

Vatan Nasıl?

Vatan Nasıl?

Yazar: Yusuf Afat

IQ Kültür Sanat Yayıncılık

452 Sayfa

ISBN: 9789762554108

Boyut: 13.5 x 19.5

Karton Kapak – 2.Hamur

2014

(görsel: kitapberlin.com, bilgi: kitapberlin.com, kabalci.com.tr)

Kitap Hakkında

“… Sayın AFAT, Gümüşhane’nin halen bile kışın varılmayan bir yayla köyündendir. Gün gelmiş çıra ışığında okumuş, gün gelmiş beş numara lamba ışığını lüks kabul etmiş. Bu şartlarda bizlerin en değer verdiği askerlik mesleğini seçmiş, vatan için canı pahasına mücadelelere yükselirken bütün sevenleri için gurur meselesi olan Kurmay Albay’lığa kadar yükselmiştir… Şimdi görüyoruz ki kalemi de askerliği gibi dirayetli, etkili, sade ve akıcı…”

-Adalet Eski Bakanı Mahmut Oltan SUNGURLU

“Nasıl okudum, ne zaman bitirdim, ne kadar etkilendim, bunları tam olarak ifade etmem mümkün değil. Sürükleyici, düşündürücü, etkileyici… ‘Asrın iftirası’ olarak nitelendirilen hukuk tarihinin ve insanlığın, adaletin yüz karası Balyoz Davasının; insafsızca değerlerimizi nasıl yakıp yıktığı, kavurduğu, işkencelerin en kötüsünü yaşattığı ve sahte delillerle hayatları kararttığı, aileleri, çocukları, anneleri, babaları perişan ettiği, insan haklarını ayaklar altına aldığı, bu eserde çok çarpıcı ve derinlemesine anlatılıyor…”

Tekirdağ ve Mersin Eski Valisi Şenol ENGİN

“Her yeri duygu dolu muhteşem eseri oldukça, her şeyde bir hayır vardır. Bu olaylar olmasaydı, sömürgecilerle bir olan kalleşlerin, kumpasçıların, tertipçilerin yarattığı azap, ıstırap olmasaydı, bu güzel eser ortaya çıkmazdı. Bu yetenek ortaya çıkmazdı, demekten kendimi alamadım. Hele eserin başlangıcında Türk Askerinin, Türk Ulusunun bağrından çıkışını anlatış herhalde her okuyanı etkileyecek, bilmeyenlere ders verecektir. Vatanın, ulusun, birlik, bütünlüğü için genç yaşlardan itibaren iç güvenlikte, Afganistan’da, diğer önemli görevlerde, çoğu zaman çok sevdiğimiz ailemizden çok uzaklarda nasıl çırpınıldığı, benzer olayları, değişik şartlarda yaşayan birisi olarak içimde hissettim…”

TESUD Başkanı (E) Hava Korgeneral Erdoğan KARAKUŞ

 

 

Yorumlar

İlk Yorumu Ekle

DENİZCİ KİTAPLIĞI