Denizci Kitaplığı

Türk Denizciliğinin Belleği

Bulutlarda Yaşanmazmış - Deniz Lisesi'nden TKP'ye - 1967-1994

Bulutlarda Yaşanmazmış - Deniz Lisesi'nden TKP'ye - 1967-1994

Bulutlarda Yaşanmazmış - Deniz Lisesi'nden TKP'ye - 1967-1994

Yazar: Reşit Sermet Elçi

Verita Yayıncılık

358 Sayfa

ISBN: 9786056777318

Boyut: 13.0 x 19.5

Karton Kapak – 2. Hamur

2018

(görsel: kentstratejileri.com, bilgi: nobelkitap.com, odakitap.com)

Kitap Hakkında

Sermet Elçi, yeni ve gelecek nesilleri, eski ve ağır bedeller ödenmiş derslerden yararlandırmak amacında iken, siyasi anılarda pek görülmeyen bir üslup ile içinde yer aldığı ailesini de yazarak, aslında aileden kopuk anıların olamayacağını gözler önüne seriyor.

Ayrıca bu anılarda, yakın zamanlarda adı konup tanımlanmış ‘mahalle baskısı’ndan önce, ülkemiz- de ayrışmanın en can alıcı şekilde yaşandığı 70’li yıllarda bile aslında mahalle dayanışmasının var olduğuna ve yaşandığına tanık olacaksınız.

İnsanlar çeşitli zamanlarda bilerek veya bilmeyerek, isteyerek veya istemeyerek bir yol ayrımına geliyorlar. Bunların başta gelenlerinden biri, belki de birincisi; büyüdükleri aile ortamı, anne, baba ve sevdikleri büyüklerinin öğrettikleri veya öğretemedikleri, sevdikleri veya sev(e)medikleri ilk öğretmenleri nedeniyle geldikleri; okur yazar olma ya da olmadan yaşamak yol ayrımıdır. Sermet Elçi’nin nasıl bir tercihte bulunduğunu, çok zor yaşanır ve yazılır anılarını okuyarak göreceksiniz. -Ali Çubuk

 

Yorumlar

İlk Yorumu Ekle

DENİZCİ KİTAPLIĞI