Denizci Kitaplığı

Türk Denizciliğinin Belleği

Prens Adaları ve Su Altı Dünyasının Mucizeleri

Prens Adaları ve Su Altı Dünyasının Mucizeleri

Prens Adaları ve Su Altı Dünyasının Mucizeleri

Hazırlayan: Volkan Narcı

Fotoğraflar: Ateş Evirgen, Ferhan Coşkun, Murat Kaptan, Alp Baranok, Hakan Başer, Banu Camuzcu, Murat Atasoy, Tolga Taymaz, Serço Ekşiyan

Adalı Yayınları

100 Sayfa

ISBN: 9789759119690

Boyut: 22.0 x 22.0

Karton Kapak – Kuşe Kağıt

2019

(görsel: hepsiburada.com, bilgi: fidankitap.com, adalidergisi.com)

Kitap Hakkında

Adalara dalmaya gelenler halen ne kadar çok türün bu sularda barındığını yaratılacak denizel koruma alanlarının neden önemli olduğunu iyi bilirler. Doğru bir deniz koruma ve yönetim planının gerçekleşmesiyle geleceğimize miras bırakacağımız bir denizel yaşamın sürdürülebileceğine inanırlar. Yıllardır bu sularda dalıp halen direnmekte olan canlı yaşamını araştıran bilim insanları, su altının mucizevi yaşamını videoya alan ve fotoğraflayan değerli dostlarımızın katkılarıyla hazırlanan bu rehber kitapta adaların oluşumu genel tarihi ve adaların çevresinde dalınabilecek noktalar, siz değerli okuyucu ve izleyicilere kitabın içindeki QR kodlarla desteklenen videolarla tanıtılıyor.

Kitap alanında ilk açısından da önemli Volkan Narcı, 9 Eylül 2015 tarihinde Heybeliadada kurulan Adalar Denizle Yaşam ve Spor Klübü Derneği (ADYSK) denizcilik konusunda bilimsel, akademik yöntemlerle araştırmalar yapmaya, gönüllülük esası ile öğretmeye ve korumaya deniz hava kara sporlarını yaparak güçlü bireylerin gelişimini desteklemeye odaklıdır. Derneğin temel amacı, Türk denizciliğine katkı sağlayan alanlarda durumsal tespit yaparak devletin hedef, politika ve strateji belirlemesine katkı sağlamaktır. Böylelikle bireylerin deniz kültürüne, çevreye, doğaya bakış açısını geliştirmek ve scuba da dahil olmak üzere tüm deniz sporlarını ulaşılabilir kılmaktır. Genel olarak denizciliğin tanıtılması, sevdirilmesi, yaygınlaştırılması ve deniz ekosisteminin korunması için projeler geliştirmek derneğimizin asli faaliyetleri arasındadır.

 

Yorumlar

İlk Yorumu Ekle

DENİZCİ KİTAPLIĞI