Denizci Kitaplığı

Türk Denizciliğinin Belleği

İstanbul'un Vapurları - Ara Güler Arşiv Serisi

İstanbul'un Vapurları - Ara Güler Arşiv Serisi

İstanbul'un Vapurları - Ara Güler Arşiv Serisi

Yazar: Ara Güler

Şehir Hatları Yayınları

ISBN: 9786057524072

Boyut: 16.0 x 24.0

Karton Kapak – 1. Hamur

2023

(görsel: dha.com.tr, bilgi: bkmkitap.com, istanbulkitapcisi.com, sehirhatlari.istanbul)

Kitap Hakkında

Ara Güler Müzesi işbirliği ile Ara Güler’in ilk kez yayınlanan fotoğraflarını da içeren ve İlber Ortaylı’nın sunuş yazısını yazdığı “İstanbul’un Vapurları Arşiv Serisi” kitabı ve 10’lu kartpostal seti çıktı.

Şehir Hatları ve Ara Güler Müzesi iş birliği ile hayata geçirilen projede, Şehir Hatları vapurları, İstanbul ve deniz, Ara Güler’in objektifinden yansıyan karelerle anlatılıyor. İlk kez yayınlanan “Ara Güler Arşiv Serisi – İstanbul’un Vapurları” kitabı ve 10 farklı fotoğraftan oluşan kartpostal serisinde ağırlıklı olarak 1950’li ve 60’lı yıllara ait Şehir Hatları vapurları, deniz kıyısında, iskelede bekleyen insanlar ve çocuklar ile Haliç manzaraları yer alıyor.

İlber Ortaylı’nın “…Hiçbir kalıntı, hiçbir eser bizim neslin İstanbul’unu Ara Güler kadar iyi öğretemez.” ifadeleriyle sunuş yazısını kaleme aldığı “İstanbul’un Vapurları Arşiv Serisi” kitabı ve 10’lu kartpostal seti, Şehir Hatları Vapurları ile Moda, Çubuklu ve Kuzguncuk İskelelerinde yer alan Vapur Kafeler’den satın alınabiliyor.

Yorumlar

İlk Yorumu Ekle

DENİZCİ KİTAPLIĞI