Denizci Kitaplığı

Türk Denizciliğinin Belleği

Türkiye Ve Kıbrıs Deniz Kılavuzu

Türkiye Ve Kıbrıs Deniz Kılavuzu

Türkiye Ve Kıbrıs Deniz Kılavuzu

 

Yazar: Rod Heikell

Çeviren: Hayrullah Doğan

358 Sayfa

ISBN: 9789944264082

Boyut: 21.5 x 30.0

Ciltli Kapak – Kuşe Kağıt

2008

(görsel: kabalcı.com bilgi: milletkitabevi.com, atlaskitap.com, kabalcı.com)

Kitap Hakkında

“Türkiye ve Kıbrıs Deniz Kılavuzu” İstanbul’dan başlayarak Marmara Denizi, Çanakkale, Ege ve Suriye sınırına kadar olan Akdeniz kıyılarını ve ayrıca yazarın tuttuğu notlarla Türkiye’nin Karadeniz sahillerini ve Kıbrıs’ı kapsar. Türkiye, turizmin hızla gelişmesine ve buna bağlı olarak kıyılarının bazı kesimlerindeki yapılaşmaya rağmen, oldukça bakir kalmıştır. Gösterişli bir kıyı manzarası ile birleşen klasik bir tarihi ve doğu ile batıyı kaynaştıran bir kültürü barındıran geçmişi ile Türkiye oldukça çekici ve sakin bir seyir alanıdır.

İlk baskısı 1985’te yapılan “Türkiye ve Kıbrıs Deniz Kılavuzu”nun yedinci edisyonundan Türkçe’ye çevrilmiştir. Rod Heikell’in bu çalışması hali hazırda Türkiye kıyıları için İngilizce olarak basılmış en kapsamlı kılavuzdur.

Bu yeni baskıda kitabın başlangıcındaki teknik bilgiler güncelleştirilmiştir. Her bölümün başına güzergahla ilgili bir kısım eklenmiştir ve kılavuzun tamamında yeni planlarında yardımı ile limanlarla ilgili detaylar düzeltilmiştir. Yeni fotoğraflar tedarik edilerek son baskıdan itibaren yat limanlarına ait kaydı tutulan değişikliklere özellikle dikkat edilmiştir.

Bu kitap Royal Cruising Clube ve The Cruising Association tarafından tavsiye edilmiştir.

Yorumlar

İlk Yorumu Ekle

DENİZCİ KİTAPLIĞI