Denizci Kitaplığı

Türk Denizciliğinin Belleği

Mavi Yolculuk Rehberi - Gökova'dan Kekova'ya Türkiye Kıyıları Ve 12 Adalar

Mavi Yolculuk Rehberi - Gökova'dan Kekova'ya Türkiye Kıyıları Ve 12 Adalar

Mavi Yolculuk Rehberi - Gökova'dan Kekova'ya Türkiye Kıyıları Ve 12 Adalar

Yazar: Ali Boratav

Denizler Kitabevi

532 Sayfa

ISBN: 9789944264976

Sert Ciltli Kapak

2019

(görsel: zerobooksonline.com,  bilgi: zerobooksonline.com, denizlerkitabevi.com)

Kitap Hakkında

Denizin çağrısı Gökova’dan Kekova’ya Türkiye mavi yolculuk kıyılarındaki 750 km. uzunluğundaki kıyı şeridi ve Yunanistan sınırları içinde kalan 12 Adalar bölgesi için bir gezi rehberi.

Tüm detaylarıyla Mavi yolculuk koylarının tarihi, doğası, insanları, çevre ve kültürel özellikleri, lezzet ve mutfakları, coğrafi ve iklimsel özellikleri, denizlerinin sırları.  Mavi gezginler için bir yaşam rehberi.

Kolayca ulaşabileceğiniz bir görsellik ve anlatımlaKörfezlerimizdeki ve 12 Adalar’daki 450 küçük koy ve mola yerinin 1300 fotoğrafı. Alt bölgelere ayrılmış haritalarda bu durak noktalarının noktasal konumları. Dijital haritalardan denizcilerin yararlanabileceği detay planlar.

 

Gökova Körfezi: Halikarnas Balıkçısı’yla mavi yolculuğun başladığı cennette 77 eşsiz mavi durak. Doğa ile baş başa kalmak için ideal adres.

Hisarönü ve Yeşilova Körfezleri: İşte denizciler dünyasında son yılların moda rotası. Yaz aylarında herkesin toplandığı 93 küçük koy, temiz denizler ve çok az teknenin uğradığı gizli mola noktaları.

Marmaris Körfezi: Karia ve Lykia’nın buluştuğu eşsiz bir coğrafya. Körfezdeki 53 küçük koyun en güzelleri Bozukkale’ye uzanan batı kıyılarda yer alıyor.

Göcek – Fethiye – Belceğiz Körfezleri: Yeşil yamaçlar ile lacivert denizlerin buluştuğu baştan çıkarıcı bir coğrafya. Birbirinden güzel 81 küçük koyda mavi safarinin sırları.

Kalkan – Kekova Kıyıları: Doğa, tarih ve tertemiz denizlerle kaplı bu mavi gezide keşfedilecek 39 küçük koy var. Bölgenin yıldızı Kekova, yıllardır tüm dünya denizcilerinin de gözdesi.

12 Adalar: İnanılmaz denizleri, sempatik tavernaları, suyun iki yakasını da seven insanlarıyla bir huzur bölgesi. Türk denizcilerinin olağan rotalarından biri haline gelen adalar bölgesinde yaşam ve 107 küçük koy.

 

Yorumlar

İlk Yorumu Ekle

DENİZCİ KİTAPLIĞI