Denizci Kitaplığı

Türk Denizciliğinin Belleği

Sarıyerli Şaban Reis - Fırtınayla Yoldaş Denizle Kardeş Olanlar

Sarıyerli Şaban Reis - Fırtınayla Yoldaş Denizle Kardeş Olanlar

Sarıyerli Şaban Reis - Fırtınayla Yoldaş Denizle Kardeş Olanlar

Yazar: İbrahim Balcı

Puslu Yayıncılık

204 Sayfa + 11 Sayfa Ek Görsel

ISBN:  978-605-6198-56-4

Boyut: 13.5 x 21.0

Karton Kapak – 3.Hamur

2012

Kitap Hakkında

Sayın İbrahim Balcı Sarıyer’imizin çok önemli değerlerinden biri…Gerek Sarıyer’in tarih yazarı olarak gerekse çok çeşitli Sivil Toplum Kuruluşları çalışmalarına sağladığı katkılar nedeni ile emeği ödenmeyecek bir usta…Sarıyerli…!!!

Sarıyer’li Şaban Reis ibret alarak okuyacağımız macera romanı tadında bir yaşam öyküsü…

“Yaptığı yeniliklerle balıkçılık sektöründe devrim sayılacak işlere imza atan bu örmek insanın hayatından çıkarılacak çok büyük dersler var. Başarıya ulaşmada cesaret, inanç, tutarlılık ve bağlılık gibi kavramların önemini bir kez daha gözler önüne seren bu hikayenin günümüz Türkiye’sinde altı çizilerek okunması gerekiyor.”

Biz, yerel yöneticiler toplumun her konuda gelişmesine katkıda bulunmak zorundayız. Çünkü biz yaşamın her alanına dokunmaya çalışıyoruz. Bu nedenle Sarıyer Belediyesi olarak kültür yayınlarını desteklemeye devam edeceğiz…

İbrahim Balcı, Şaban Reis’in hayat hikayesini bizlerle paylaştı. Balığın başkenti Sarıyer’imizde balıkçılığa damgasını vuran bir reisin hayat hikayesini sizlerle paylaşıyor olmak bizler için ayrıca bir zevk. Bizler de bu sayede hem bir dönemi hem de bu hikayeden yola çıkarak birbirimizi anlamaya bir adım daha yaklaştık… Bu bana umut veriyor. Çünkü birbirimizin sesine kulak verdiğimiz, birbirimizi anladığımız müddetçe toplumsal huzuru sağlamamız mümkün olacaktır.

Sayın İbrahim Balcı’yı tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyorum.

İnş. Müh. Şükrü Genç

Sarıyer Belediye Başkanı

19 Temmuz 2012

Yorumlar

İlk Yorumu Ekle

DENİZCİ KİTAPLIĞI