Denizci Kitaplığı

Türk Denizciliğinin Belleği

Güney Amerika Gezi Notları

Güney Amerika Gezi Notları

Güney Amerika Gezi Notları

Yazar: Hülya Leigh

Naviga Yayınları

208 Sayfa

ISBN: 9786057208057

Boyut: 16.0 x 22.0

Karton Kapak – 2. Hamur

2024

(görsel: denizkutuphanesi.com, bilgi: halkkitabevi.com, denizkutuphanesi.com)

Kitap Hakkında

Tekneleri Blue Belle ve eşi Derek ile yaptıkları Atlantik geçişini bir kadın denizci gözüyle aktaran “Okyanusta Bir Türk Kızı”nın yazan Hülya Leigh, yıllar sonra çıktığı bir başka yolculukla buluşturuyor bizleri. Bu defa yeni bir hayata doğru çizilen rota, Güney Amerika’nın yedi ülkesine havadan, karadan ve denizden uğruyor.

Arjantin’den başlayıp Blue Belle’in şimdiki sahipleri ile Uruguay’da yeni yılı kutluyor, Falkland Adaları’ndan Şili ve Bolivya’ya uzanıyor, Peru’yla vedalaşıp Küba’nın rengarenk sokaklarına dalıyor. Yeri geliyor oksijen çarpıyor yükseklerde, yeri geliyor yüzünden eksik olmayan bir gülümsemeyle Atatürk’ün izini sürüyor…

Yeni seyahatinde yelkenleri toplayıp denizi, gökyüzünü, toprağı, buzulları ve aydınlığı tanıtıyor tüm coşkusu ile. Hülya Leigh’in satırlarında karşılaştıklarına, yaşadıklarına ve yorgunluklarına eşlik ederken tecrübesiyle de yolumuz aydınlanıyor. Yazar, geçmişten geleceğe varan yeni rotasında anılardan, hayatlardan ve yollardan geçerken adeta ailemizden biri gibi elimizi hiç bırakmıyor “Güney Amerika Gezi Notları”nda.

Yorumlar

İlk Yorumu Ekle

DENİZCİ KİTAPLIĞI