Denizci Kitaplığı

Türk Denizciliğinin Belleği

Yelkencinin Cep Kitabı

Yelkencinin Cep Kitabı

Yelkencinin Cep Kitabı

Yazar: Tim Davison

Çevirmen: Yavuz Gönen

Amatör Denizcilik Federasyonu Yayınları

112 Sayfa

ISBN: 9786056350870

Boyut: 10.0 x 21.0

Karton Kapak – 2. Hamur

2021

(görsel: linkedin.com/yavuzgonen, bilgi: dr.com.tr, ekinkitap.com, pandora.com.tr)

Kitap Hakkında

Bu kitabın yayın hakları Fernhurst Books Limited’dan alınmış ve çevirisi yapılmıştır.

“Yelkencinin Cep Kitabı”, yelkenciliğe yeni başlayan veya temel becerileri hatırlamak isteyen herkes için ideal başvuru kitabıdır.

Tim Davison geçmişinde binlerce seyir mili kat etmiş İngiltere ve Avrupa yelken şampiyonudur. Kendi yatında düzenli olarak yeni ekip üyelerini ağırlayan son derece deneyimli bir kaptandır.

Samimi ve cana yakın bir tarzda yazılan kitapta okuyucunun hiçbir denizcilik bilgisi olmadığı varsayılıyor ve yelkencilik sanatını açıklamak amacıyla şemalar ile fotoğraflardan yararlanılıyor.

Kitapta, ekibe katıldığınızda değerli katkılar sağlamak için bilmeniz gereken her şeye yönelik öneriler yer alıyor. Güvenlikle ilgili önemli tavsiyeler ve çok sayıda kullanışlı ipucunu keşfedip, tekne tuvaletinin dahi nasıl kullanıldığını öğreneceksiniz.

Bu kitap, daha deneyimli kişiler için içerdiği gemici bağları, manevralar ve yelken trimiyle ilgili önerilerle pratik bir hatırlatma niteliği taşıyor. Ayrıca başlangıç yelkencilik becerilerini kazanmanıza yardımcı olacak ipuçları ve teknikler de içeriyor.

“Yelkencinin Cep Kitabı”, size yelkenciliğe başlamanız, güvende olmanız, eğlenmeniz… ve sonraki seyirlere de çağrılmanız için temel bilgileri sağlıyor. (Tanıtım Bülteninden)

Yorumlar

İlk Yorumu Ekle

DENİZCİ KİTAPLIĞI