Denizci Kitaplığı

Türk Denizciliğinin Belleği

Kutuplar Atlası - Hayal Gücünün Ötesindeki Dünya

Kutuplar Atlası - Hayal Gücünün Ötesindeki Dünya

Kutuplar Atlası - Hayal Gücünün Ötesindeki Dünya

Yazarlar: Alastair Fothergill, Vanessa Berlowitz

Boyut Yayıncılık

312 Sayfa

ISBN: 978-975-23-0979-1

Boyut: 33.0 x 32.5

Ciltli Kapak – Kuşe Kağıt

2012

(görsel ve bilgi: boyutstore.com)

Kitap Hakkında

Dünyanın en çetin yaşam koşullarına sahip bölgesi, kuşkusuz kutuplar. İnsanlar da dahil pek çok canlı türü gezegenin bu en acımasız bölgesinde hayatta kalmayı başardı. Kutuplar Atlası buzullarla kaplı bu dünyanın gizemini çözerek, imkânsızı başarıyor. Çarpıcı bilgilerle birlikte BBC Earth ekibinin tam üç yıl boyunca çalışarak yakaladığı olağanüstü fotoğraflar, daha önce hiç çekilmemiş ve kayda alınmamış davranışları içeriyor.

Kutuplar’ın dört mevsimini de içeren eser, nefes kesici fotoğrafların yanı sıra aynı isimli belgesel filmlerinden alınan, unutulmaz sahnelerle görselleştirildi. Ayrıca kamera arkasındaki inanılmaz maceraların hikâyeleri de anlatılıyor.

Dünya’nın uçlarındaki yaşamları kayıt altına alan “Kutuplar Atlası”, penguenlerden katil balinalara, kutup ayılarından kurtlara kadar Kutup’ta yaşayan hayvanların yaşamlarının izini sürüyor. Böylece büyük buzulların erimesinin hem onların hem de insanoğlunun hayatında nasıl değişikliklere yol açtığını açığa çıkarıyor.

Daha önce hiç görmediğiniz sahneler, penguenler, öldürücü balinalar, kutup ayıları ve kurtların olağanüstü hayatları… Bu kitap ile baharda buzulların erimesinden 24 saat süren yaz günlerine, buzulların oluşumunun başlangıcından uzun süren karanlık kış günlerine kadar, dramatik manzaraları ve hayvanların orada yaşanan duygusal yaşam öykülerini görebileceksiniz.

Yorumlar

İlk Yorumu Ekle

DENİZCİ KİTAPLIĞI