Denizci Kitaplığı

Türk Denizciliğinin Belleği

Jack London'un Gizemli Maceraları - Deniz Kurtları

Jack London'un Gizemli Maceraları - Deniz Kurtları

Jack London'un Gizemli Maceraları - Deniz Kurtları

Yazarlar: Christopher Golden, Tim Lebbon

Çizimler: Greg Ruth

Çevirmen: Mehmet Gürsel

Altın Kitaplar

336 Sayfa

ISBN: 9789752122697

Boyut: 13.5 x 19.5

Karton Kapak – 2. Hamur

2017

(görsel: altinkitaplar.com.tr, bilgi: ilknokta.com, altinkitaplar.com.tr)

Kitap Hakkında

Dünya Jack London’ı, gerçek hayatında da nefes kesici maceralar yaşamış bir yazar olarak tanır. Ancak yaşamında yıllarca gizli kalmış, kendisinin bile yazıya dökemediği bazı dönemler olmuştur.

İşte ürkütücü, esrarlı, tuhaf ve sihirli bu dönemler, “Jack London’ın Gizemli Yolculukları”dır. Vahşi korsanlar tarafından yapılan bir saldırı sonucu esir düşmesinin ardından hayata sarılan Jack, mürettebat ve mürettebatın karizmatik, tehlikeli kaptanı Hayalet’in elinde, karşılaşacağı şeylere hazırlıklı değildir.

Çünkü bu denizciler sıradan insanlar değil, Kuzey Pasifik’te altının ve ölümün peşinde koşan aç canavarlardır. Jack’in bütün umuduysa Hayalet’in bastırılmaz açlığının esiri olan kederli Sabine’dir. Ancak açık denizde hiçbir şey göründüğü gibi değildir; Sabine’in de kendince tehlikeli sırları vardır.

Genç Jack London’ın maceralarının bu ikinci bölümü, hissettirdiği gerilim ve duygu yoğunluğu açısından âdeta bir başyapıttır. Christopher Golden ve Tim Lebbon, illüstratör Greg Ruth’la birlikte her yaş grubuna hitap eden, aksiyon dolu, romantik ve gerilimli bir hikâyeyi büyük bir ustalıkla kaleme almışlar.

Yorumlar

İlk Yorumu Ekle

DENİZCİ KİTAPLIĞI