Denizci Kitaplığı

Türk Denizciliğinin Belleği

Tombik Balık - Denizler Hepimizin

Tombik Balık - Denizler Hepimizin

Tombik Balık - Denizler Hepimizin

Yazar: Habib Bektaş

Çizer: Mert Tugen

Tudem Yayınları

136 Sayfa

ISBN: 9786059493727

Boyut: 13.5 x 19.5

2017

Karton Kapak – Holmen Kağıt

(görsel ve bilgi: tudem.com)

Kitap Hakkında

Sulardan çok düşler ülkesinde yüzen sevgili dostumuz Tombik Balık, yol arkadaşı Benli ile birlikte Ege denizindeki maceralarına dur durak demeden devam ediyor. Serinin ilk kitabında mutluluğa ve dostluğa kulaç atan ikili yeni serüvenlerinde okurlarını sınırsız bir dünyanın peşinde yüzdürüyor.

Tam da mutluluğu yakaladıkları sırada insanlar yüzünden değişmek zorunda kalan balıkların acımasız davranışlarına maruz kalan Tombik ve Benli, karşılaştıkları bu yeni dünyayı daha iyi anlayabilmek için insanların dilini öğrenmeye karar veriyor. Hedeflerine ulaşabilmek adına Bilge Ahtapot’un kapısını çalan sevimli balıkları, içinde yaşadıkları denizler üzerine düşünmelerini de sağlayacak zorlu bir çalışma süreci bekliyor. Ve sonunda, barışın hüküm sürdüğü topraklara doğru dümen kıran iki kafadar, bu kez mülteci teknelerinin dramına tanıklık ediyor…

Habib Bektaş’ın yazıp Mert Tugen’in resimlediği Tombik Balık’ın ikinci serüveni Denizler Hepimizin, okurlarını, neredeyse iki yüz seksen balık karışı havaya sıçratıp takla attırırken denizler üzerine düşündürmeyi ihmal etmiyor. Sahi, denizler kimindir, kimin olmalıdır?

 

Yorumlar

İlk Yorumu Ekle

DENİZCİ KİTAPLIĞI