Denizci Kitaplığı

Türk Denizciliğinin Belleği

Denizde Sayılar

Denizde Sayılar

Denizde Sayılar

Yazar: Didem Ünal

Çizer: Oğuz Demir

Uçanbalık

48 Sayfa

ISBN: 9789755872902

Boyut: 20.3 x 25.4

Karton Kapak – 1. Hamur

2018

(görsel: tudem.com, bilgi: pandora.com.tr, tudem.com)

Kitap Hakkında

Sayıları öğrenmek artık çok kolay! Üstelik eğlenerek…

Keyifli bir öykü eşliğinde çocuklara alfabeyi öğreten Ormanda Alfabe kitabının yaratıcıları Didem Ünal ve Oğuz Demir, bu kez çocukları sayıların hareketli dünyasına davet ediyor.

Denizde Sayılar, 1’den başlayıp 20’ye kadar uzanan sayıları, kitabın sayfalarında saklı sürpriz oyunlarla buluşturarak denizde geçen eğlenceli bir öykü anlatıyor.

5 yaş ve üzeri okurlara hitap eden oyun tadındaki bu eğlenceli kitap, sayıları bir öykü eşliğinde tanıtırken içindeki ipuçlarıyla dikkat algısını güçlendiriyor.

Renkli öyküsü ile farklılaşan Denizde Sayılar, her sayfada yeni bir görselin eklenmesiyle miniklerin hayal güçlerini zenginleştiriyor.

Ağa takılmış deniz canlılarının mücadelesinin anlatıldığı kitap, “1” deniz feneri ile başlayıp,“20″ denizatı” ile tamamlanıyor. Ritmik bir anlatımla ilerleyen Denizde Sayılar‘ın sonunda ortaya çıkan deniz tablosu ile çocukların yaratıcı düşünme becerileri gelişirken, kitabın son bölümünde etkinlik sayfaları yer alıyor.

Keşiflerle dolu hikâyesi ve zengin görselleriyle Denizde Sayılar, miniklere sayıların dünyasının kapılarını eğlenceli bir oyunla aralıyor.

 

Yorumlar

İlk Yorumu Ekle

DENİZCİ KİTAPLIĞI