Denizci Kitaplığı

Türk Denizciliğinin Belleği

Okyanusya Ve Malay Takımadaları - Alternatif Seyahat Rehberi

Okyanusya Ve Malay Takımadaları - Alternatif Seyahat Rehberi

Okyanusya Ve Malay Takımadaları - Alternatif Seyahat Rehberi

Yazar: Okan Okumuş

Nova Kitap

372 Sayfa

ISBN: 9786258489491

Boyut: 13.5 x 21.0

Karton Kapak – 2. Hamur

2022

(görsel: instagram: @novayayinlari, bilgi: idefix.com, kitapyurdu.com)

Kitap Hakkında

“Yaklaşık üç ay sürecek olan, hayatımın en uzun yolculuğunun ilk durağıydı burası. Endonezya’dan sonra Papua Yeni Gine, Vanuatu, Fiji ve Yeni Zelanda’yı gezecek, oradan Malay Takımadaları’na geçip Borneo, Malezya ve Singapur’a uğrayacaktım. Elimde yedi kiloluk bir çantayla birlikte içimde büyük bir heyecan da taşıyordum. Yol yorgunluğunu umursamıyordum bile, içim kıpır kıpırdı.”

Kendimize ait kıldığımız tüm eşyalar dahil, evrende kapladığımız yeri bir sırt çantası kadar küçültebilir, evimizi sırtımızda taşıyarak dünyayı gezebiliriz.

Okyanusya ve Malay Takımadaları’nda gezdiği her ülkede bir turist yerine misafir olmak isteyen gezgin Okan Okumuş’un peşine takılıp biz de yola çıkıyoruz. 800’den fazla dilin konuşulduğu Papua Yeni Gine’de Sepik Nehri boyunca yaşayan yerli halkla tanışacak, Yeni Zelanda’da eriyen buzulların şekillendirdiği göl ve vadilerin göz kamaştıran manzaralarına tanık olacağız. Yüzüklerin Efendisi filmlerinin çekildiği Waitomo Mağaraları’nı ziyaret edecek, Avustralya’da çölün ortasında yıldızların altında uyumanın tadına varacağız. Malay Takımadaları’nda Endonezya ve Filipinler’in insanın aklını başından alan doğası karşısında büyüleneceğiz. Tam dokuz ülkenin yerlilerine, yaşam biçimlerine, inanışlarına, âdetlerine, yemeklerine ve daha pek çok şaşırtıcı ve keyifli şeye şahit olacağız. (Tanıtım Bülteninden)

Yorumlar

İlk Yorumu Ekle

DENİZCİ KİTAPLIĞI