Denizci Kitaplığı

Türk Denizciliğinin Belleği

Define Adası

Define Adası

Define Adası

Yazar: Robert Louis Stevenson

Çevirmen: Ümran Özbalcı

Yapı Kredi Yayınları

280 Sayfa

ISBN: 978-975-08-5400-2

Boyut: 13.5 x 19.5

Karton Kapak – 2. Hamur

2022

(görsel: yapikrediyayinlari.com.tr, bilgi: nobelkitap.com, dr.com.tr, yapikrediyayinlari.com.tr)

Kitap Hakkında

“17.. senesinde kalemi elime alıp babamın Amiral Benbow Hanı’nı işlettiği ve bronzlaşmış teninde kılıç yarası olan ihtiyar denizcinin bizim çatımız altında kalmaya başladığı zamana geri dönüyorum.”

Ailesinin işlettiği handa çalışan genç Jim Hawkins’in hayatı, eski bir denizcinin hana gelmesiyle değişir. Denizcinin ölümünün ardından Jim gizemli bir adada bulunan, korsanlara ait definenin yerini gösteren bir harita bulur ve arkadaşlarıyla defineyi bulmak için macera dolu bir yolculuğa çıkar. Ancak alelacele bir araya getirilmiş tayfanın defineden haberdar olmasıyla işler çığırından çıkacak ve Jim kendini gemicilerin isyanından cinayetlere, güvenilmez arkadaşlardan deniz yolculuğunun talihsizliklerine, türlü türlü tehlikeyle sarılmış halde bulacaktır.

Korsanlar, deniz maceraları, ıssız adalar ve gömülü definelerle dolu bir macera romanı olan “Define Adası”, ilk kez yayımlandığı 1883 yılından bu yana sayısız okurun hayal gücünü beslemekle kalmadı, bu konuları ele alan sonraki kitap ve filmleri de büyük ölçüde etkiledi ve etkilemeye devam ediyor.

Yorumlar

İlk Yorumu Ekle

DENİZCİ KİTAPLIĞI