Haritacı Ve Kaşif – Piri Reis Ve Kristof Kolomb’dan Gizli Kalmış Bir Akdeniz Hikayesi

Yazar: Gülşah Çeliker

A7 Kitap Yayıncılık

180 Sayfa

ISBN: 9786057667014

Boyut: 13.5 x 21.0

Karton Kapak – 2. Hamur

2019

(görsel: a7kitapstore.com,  bilgi: kitapkoala.com, a7kitapstore.com)

Açıklama:

Dünyanın pek çok ülkesinde yayımlanan kitaplarda “keşifler çağı” anlatılırken Türklerin adı hiç geçmez. Marco polo , Megallan, Kristof  Kolomb, Amerigo Vespuci … Peki ya Piri Reis ?

Piri Reis’in bu alandaki çabalarından, Kristof Kolomb ile karşılaşmasından, Daha da önemlisi 1503’te Valencia (İspanya) açıklarında yapılan bir savaşta Kolomb’un hâlâ kayıp olan orjinal Amerika haritasını ele geçirerek Amerika kıtasının ilk kez görüldüğü, keşifler çağının ilk dünya haritalarından birini (1513) yaptığından haberdar değilmiş gibi bir tutum sergilemeleri dikkat çekici ve düşündürücüdür ?

“Haritacı ve Kaşif” adlı bu tarihi roman sizi, Piri Reis’in maceralı yaşamı üzerinden bir edebiyat serüvenine davet ediyor.

Yaşamı keşifler, haritalar, savaşlar, ve aşklar arasında geçen genç Piri Reis’in Akdeniz’deki gizemli maceralarına ve onun ufkun ötesini görmeye çalışarak, Ülkesinin keşifler çağına katılması için yaptığı 1513 ve 1528 dünya haritalarının yanı sıra Kitab-ı Bahriye ile dünya bilim tarihine katkısının destansı hikayesini okurken kendinizi bilim, tarih ve edebiyat şöleninde hissedeceksiniz…

“Haritacı ve Kaşif”, geçmişi iyi değerlendirmek ve o değerlere geleceği aydınlatmak isteyen okurlara engin bir okuma deneyimi vadediyor…

 

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s