Denizci Kitaplığı

Türk Denizciliğinin Belleği

Seyahatler Ve Kaşifler Atlası

Seyahatler Ve Kaşifler Atlası

Seyahatler Ve Kaşifler Atlası

Yazarlar: Bernardo P. Carvalho, Isabel Minhos Martins

Çevirmen: Duru Örs

Koç Üniversitesi Yayınları

144 Sayfa

ISBN: 9786057685971

Boyut: 24.0 x 30.0

Karton Kapak – 1. Hamur

2021

(görsel: dr.com.tr, bilgi: dostkitabevi.com, halkkitabevi.com, pandora.com.tr)

Kitap Hakkında

Haritaların olmadığı bir dünya hayal edebilir miyiz bugün?

Oysa, birkaç yüzyıl öncesine kadar dünyanın sınırlarını bilmiyorduk. Dünyanın birçok bölgesi bir diğeriyle bağlantısız, birbirinden habersizdi. Sadece diğer bölgelerde var olan türleri ve toprakları değil, aynı zamanda diğer insanları ve kültürlerini de tanımıyorduk. Dünyanın nasıl bir yer olduğunu öğrenmek için yola çıkmamız gerekiyordu: Eşekle, deveyle, gemiyle veya yürüyerek evden çıkıp bilinmeyene doğru yol aldık ve diğer yerlerle ilgili şaşırtıcı yeniliklerle döndük.

Keşişlerin, botanik bilimcilerin, tüccarların, denizcilerin veya ressamların yolculukları dünyayı daha iyi tanımamıza katkı sağladı ve bu sayede diğerlerinin varlığından haberdar olduk. Isabel Minhós Martins’in kaleme aldığı ve Bernardo P. Carvalho’nun harika çizimlerinin eşlik ettiği “Seyahatler ve Kâşifler Atlası”nın başkahramanları, tüm zamanlardan ve yerlerden keşişler, doğa bilimciler, gezginler; ve onların gerçek maceraları…

Piteas, Xuanzang, Giovanni da Pian del Carpini, Marco Polo, İbn Battuta, Bartolomeu Dias, Evliya Çelebi, Jeanne Baret, Joseph Banks, Humboldt, Darwin ve Mary Henrietta Kingsley ile birlikte haydi yola koyulalım!

Yorumlar

İlk Yorumu Ekle

DENİZCİ KİTAPLIĞI