Denizci Kitaplığı

Türk Denizciliğinin Belleği

Antarktika'yı Aşmak

Antarktika'yı Aşmak

Antarktika'yı Aşmak

Yazar: Ernest Shackleton

Yeniden Anlatan: John Mackenna

Çevirmen: Okhan Gündüz, Seda Darcan Çiftçi

Çizimler: Maurice Pierse

Genç Kaknüs

ISBN: 9789752566132

64 Sayfa

Boyut: 13.0 x 19.5

Karton Kapak – 1. Hamur

2017

(görsel: kaknus.com.tr, bilgi: kitapyurdu.com, babil.com, kaknus.com.tr)

Kitap Hakkında

“Gemilerinin batması çok üzücüydü ama yollarına devam ettiler ve asla vazgeçmediler. Çok ilham verici bir öykü.” Thomas, 14
21 Kasım akşamı saat 5’te buzlar, tıpkı cenazelerde tabut taşıyanlar gibi geri çekildikten sonra, ‘Endurance’ suya biraz daha gömüldü ve burnu gökyüzüne doğru dikildi. Gemimiz bize veda ederken sessizce bekledik. Çatırdayan döşemenin ve bastıran suların gürültüsü, sonunun geldiğini söylüyordu. Bir süre sonra da sessizliğe ve sudan mezarına gömüldü. Acı sonuna dek yiğitçe dayanan gemimiz artık yoktu. ‘Endurance’, yani Dayanıklılık, adının hakkını vermişti.

Gemisi ‘Endurance’ Antarktika’nın buzlu sularına gömülünce Ernest Shackleton’ın omuzlarına, ekibini sağ salim geri götürme sorumluluğu yükleniyor. Tehlikeli buzulları aşıp uzak adalarda kamp kurdukları bu maceranın sonunda hayatta kalabilecekler mi?
Karaya ayak bassalar bile, içlerinden birkaçı geminin küçük sandalıyla dünyanın en tehlikeli sularını aşıp yardım getirene kadar, hiç kimse nerede olduklarını öğrenemeyecek. Acaba başarabilecekler mi?

Yorumlar

İlk Yorumu Ekle

DENİZCİ KİTAPLIĞI