Denizci Kitaplığı

Türk Denizciliğinin Belleği

Kıbrıs

Kıbrıs

Kıbrıs

Yazar: Atilla Çilingir

Bilgeoğuz Yayınları

424 Sayfa

ISBN: 9786059960779

Boyut: 13.5 x 21.0

Karton Kapak – 2. Hamur

2016

(görsel: hermeskitap.com, bilgi: hermeskitap.com, bilgeoguz.com)

Kitap Hakkında

Kıbrıs konusu ” milli bir davadır “. Milletin tümünün özgürlüğünü egemenliğini güvenliğini çok yakından ilgilendirir.

Kıbrıs davasının iyi bilinmesi Türkiye’deki kardeşlerimize Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne layıkıyla anlatılması sahiplendirilmesi iki kardeş devleti yönetenlerin iki devletin gerçek aydınlarının sivil toplum kuruluşlarının başlıca görevleri olmalıdır.

Asla büyük önder asker ve devlet adamı Mustafa Kemal Atatürk’ün veciz sözlerle ifade ettiği gibi ” Yurtta Barış Dünyada Barış ” için uğraş vermekten vazgeçmeyelim ama unutmayalım ki etrafımızda bizim gibi düşünmeyenler var ve uyanık olmak zorundayız.

Eğer tarihimizi doğru öğrenmez öğretmezsek eğer halkımızı ve özellikle gençlerimizi bilinçlendirmezsek başkaları kendi çıkarları için bizim aleyhimize algı yaratmak bunu fiili bir kazanca dönüştürmek için yürüttükleri çabalarda başarı elde edebileceklerdir.

Tanıdığım ve ” milli dava ” ile ilgili çalışmalarını daima takdirle izlediğim Sayın Atilla Çilingir’in bu kitabının gerçeklerin bilinmesi ve halkımızın davayı sahiplenip istenen neticeye ulaştırılması çabalarına önemli bir katkı sağlayacağına inanıyorum.

Milletimizi halkımızı bu vesile ile bir kez daha özgürlüğümüze güvenliğimize sahip çıkmaya devletimizi yaşatıp yüceltmeye Anavatan Türkiye ile K.K.T.C. arasındaki ilişkileri karşılıklı sevgi ve saygı içerinde kardeşlik esasına dayalı olarak her geçen gün biraz daha ileriye götürmeye davet ediyorum.

Dr. Derviş EROĞLU

K.K.T.C. 3. Cumhurbaşkan

Yorumlar

İlk Yorumu Ekle

DENİZCİ KİTAPLIĞI