Denizci Kitaplığı

Türk Denizciliğinin Belleği

Kıyamet Gemisi

Kıyamet Gemisi

Kıyamet Gemisi

Yazarlar: Clive Cussler, Jack Du Brul

Çevirmen: Taner Yenidoğan

Altın Kitaplar

464 Sayfa

ISBN: 9789752113312

Boyut:13.5 x 19.5

Karton Kapak – 2. Hamur

2011

(görsel: altinkitaplar.com.tr, bilgi: altinkitaplar.com.tr, odakitap.com)

Kitap Hakkında

Dışarıdan bakıldığında son derece sıradan gözükse de aslında teknolojisi ve savaş gücü kamufle edilmiş bir casusluk gemisi olan Oregon, eski asker ve gizli ajanlardan oluşan personeliyle, sunduğu pahalı hizmeti karşılayabilecek olan tüm devlet kurumları için çalışmaya hazırdı ve şimdi de en çetin görevi için demir alıyordu.

Mürettebat Basra Körfezi’nde İran’a karşı gerçekleştirilen gizli bir görevi başarıyla gerçekleştirdikten sonra dönüş yolundayken, denizin ortasında başıboş bir şekilde sürüklenen bir yolcu gemisine rastlar. Ekip, güvertesinde yüzlerce ceset bulunan gemiye çıkarak, neler olup bittiğini anlamaya çalışırken, gemi art arda patlamalarla sulara gömülür. Felaketten sağ kurtulan tek kişiyle birlikte gemiyi son anda terk eden ekip, kendilerini o ana dek gördükleri en çetrefilli ve korku dolu gizemin içinde bulur.

Karşılarında insan ırkını tehdit eden canavarca ve ölümcül bir planı olan responsivistler tarikatı vardır. Onlarla amansız bir savaşa girişseler de, belki de artık çok geç kalınmıştır.

Yorumlar

İlk Yorumu Ekle

DENİZCİ KİTAPLIĞI