Denizci Kitaplığı

Türk Denizciliğinin Belleği

Ada

Ada

Ada

Yazar: Warren Fahy

İnkılap Kitabevi

408 Sayfa

ISBN: 9789751030603

Boyut: 13.5 x 21.5

Karton Kapak – 2.Hamur

2011

(görsel: dr.com.tr, bilgi: inkilap.com, pegem.net, sozcukitabevi.com, dr.com.tr)

Kitap Hakkında

Pasifik Okyanusu’nun güneyinde, medeniyetten binlerce kilometre uzakta, yaşamla ölüm arasında bir yerde…

Henders Adası’nda yaşam, insanoğlunun keşif merakı karşısında ayakta kalabilecek mi?

Kaptan, tayfasını yutan adaya dalgın gözlerle bakıp kalan ekibe son emri verdi: “Doğuya yelken basın! Adayı haritaya işleyin, ama içme suyundan ve bugün burada gördüklerinizden kimseye söz etmeyin. Tanrı korusun, tek bir kulun bile buraya gelmesine sebep olmayalım.” -Kaptan Henders, 1791-

Bir grup genç ve tutkulu bilim insanının keşif maceralarını görüntüleyerek milyonları ekran başına kilitleyen Deniz Yaşamı programı bazı bilim insanları için Darwin’in yüz yıl önce Galapagos Adaları’na gidişinden bu yana en önemli keşif, bazıları içinse budalaca bir reklam gösterisidir. Öyle ya da böyle, Deniz Yaşamı ekibi 1791’den beri kimsenin ayak basmadığı bir adada prehistorik canlıların izini sürmeye ve insani özellikler gösteren dev Hender canlılarını keşfetmeye başlar. Hendropod denilen bu yeni tür üzerinde yapılan deneyler her ne kadar milyonların heyecanını katlasa da bir süre sonra olay biyolojik tehdide dönüşür ve ada devlet tarafından ablukaya alınır.

Serüven, ekibin adadan çıkabilme çabaları, yeni dostları Hender’ı koruma istekleri ve insan türünün karşı karşıya kaldığı tehlike ile birlikte nefes nefese bir maceraya dönüşüyor.

 

Yorumlar

İlk Yorumu Ekle

DENİZCİ KİTAPLIĞI