Denizci Kitaplığı

Türk Denizciliğinin Belleği

Gemi Kurtarma Operasyonları Ve Kriz Yönetimi

Gemi Kurtarma Operasyonları Ve Kriz Yönetimi

Gemi Kurtarma Operasyonları Ve Kriz Yönetimi

Yazar: Ömer Asmalı

Kutup Yıldızı Yayınları

368 Sayfa

ISBN: 9786056903694

Boyut: 16.5 x 24.5

Ciltli Kapak – Kuşe Kağıt

2019

(görsel: alfaekspres.com, bilgi: aperatifkitap.com)

Kitap Hakkında

Kuruluşumuzda seyir emniyeti ile can, mal ve çevre güvenliğinin sağlanması yolunda geçirdiği yaklaşık yarım asırlık tecrübe ile birlikte gemi kurtarma operasyonunu yönetmenin verdiği deneyimlerden beslenerek ortaya çıkardığı bu kitap, Türk kurtarmacılığının deniz feneri olacaktır. Kurumun adına Kaptan Ömer Asmalı‘yı kutluyorum. – Durmuş Ünüvar (Kır Emniyeti Genel Müdürü)

Kitap, gemi kurtarma uzmanlığı olarak yeni tanıtılan bir yeterlik düzeyi için kaynak kitap olma perspektifini içerecek şekilde ele alınmış çalışmalardan oluşmaktadır. Değerli kaptanımız Ömer Asmalı’nın 40 yıllık tecrübesini ve bilgi birikimini yansıttığı bu eserin, gemi kurtarma alanında bilgilenmek ve çalışmak isteyenlerin başvuru kaynaklarından birini oluşturacağına inanıyorum. – Prof. Dr. Oğuz Salim Söğüt (ITO DF Dekanı)

Bu kitabın özellikle denizcilik alanındaki akademik literatüre çok büyük katkılar sağlayacak nitelikte olduğu, ayrıca Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği eğitiminde de ders kitabı olacak niteliklere sahip olduğu anlaşılmaktadır. Büyük bir bilgi ve tecrübenin çıktısı olduğu anlaşılan kitabın denizcilik camiamıza hayırlı olmasını diliyorum. – Prof. Dr. Selçuk Nas (Dokuz Eylül Üni. D.F. Den. Eğit. Ana Bilim Dalı Başkanı)

40 yıllık kurtarmacı ve bunun 20 yılını birlikte geçirmenin onurunu yaşadığım bir abi, bir hoca, bir meslek duayeni. Yaşadıklarını, tecrübelerini, gelecek nesillere aktarmak için mükemmel bir kitap hazırladı ve bu kitabıyla Türk gemi kurtarmacılarının referans ismi oldu. Çok başarılı olan bu kitabın sektörümüze önemli katkıları olacak. – Kapt. Arslan DEDE (KEGM Denz. Dai. Başkanı)

Elinizde tuttuğunuz kitap, akademik olmanın ötesinde ortalama bir gazete okurunun anlayacağı bir netlikte ve pratikte de uygulanabilirliği mevcuttur. Benim gözümde, deniz ile ilgili olan herkesin olmaz ise olmazı kendi dalında bir başyapıttır. – Kapt. Bülent Dandin (YDO 1983)

Bu kitapta değerli kardeşim Kaptan Ömer Asmalı, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğünde görev yaptığı sürece yaşamış olduğu tecrübeleri, gemi teorisi ile birleştirerek zor bir konuya soyunmuş ve ülkemizde bu konuda yegâne olabilecek Gemi Kurtarma kitabı ortaya çıkmıştır. Denizcilerimize, Deniz Ticaret sektörüne böylesi değerli kitabı kazandırdığı için tüm denizciler adına kendisine teşekkür ederim. – Kapt. Levent Akson (YDO 1973)

Ömer Kaptan, kitabınızı çok merakla ve büyük bir zevkle okudum. Gerek profesyonel görüşleriniz, tecrübeleriniz, gerekse senelerin size yüklediği mesuliyet ve görev aşkınız bu çok değerli kitabın her sayfasında ışıl ışıl parlıyor. Gerek şimdiki kesime gerekse gelecek nesillere çok güzel bir ders konusu olan paha biçilmez gayretinizle hazırladığınız bu eseriniz için çok teşekkür ediyorum. – Capt. Behzat Esinduy (YDO 1966, Consultant)

 

Yorumlar

İlk Yorumu Ekle

DENİZCİ KİTAPLIĞI