Denizci Kitaplığı

Türk Denizciliğinin Belleği

Yelkenli ve Motorlu Yatçılık - İlk Adımlar-Kavramak-Yetkinleşmek

Yelkenli ve Motorlu Yatçılık - İlk Adımlar-Kavramak-Yetkinleşmek

Yelkenli ve Motorlu Yatçılık - İlk Adımlar-Kavramak-Yetkinleşmek

Ortak Çalışma Eseri

Çevirmenler: Sezar Atmaca, Elvan Şener Koralp

Amatör Denizcilik Federasyonu Yayınları

116 Sayfa

ISBN: 9786056350894

Boyut: 13.5 x 21.0

Karton Kapak – 2. Hamur

2020

(görsel: kirmizikedi.com, bilgi: adf.org.tr, kirmizikedi.com)

Kitap Hakkında

ADF Yayınları eğitim/öğretim serisinin son kitabı olan “Yelkenli ve Motorlu Yatçılık”, yine ADF Yayınları‘ndan çıkan ve tükenene kadar baskıları (2011 ve 2013) büyük ilgi gören “Yelkenli Yatçılığa Başlarken – yetkin denizcilik yolunda ilk adımlar” kitabının motorlu tekneleri de içine alacak şekilde güncellenmiş ve genişletilmiş yeni versiyonudur.

Kitap 58 ülkede, onay verdiği 2500 eğitim merkeziyle uluslararası bir eğitim kuruluşu haline gelmiş RYA‘nın (Royal Yachting Association) yelkenli ve motorlu yatçılığa başlangıç/giriş kurslarında kullandığı resmi eğitim kitabıdır.

“Yelkenli ve Motorlu Yatçılık” yüzlerce deneyimli eğitmenin biriken deneyimlerinden faydalanılarak yazılmış, yeni kavramların anlaşılmasında ve özellikle yatçılık dünyasında kullanılan özgün terminolojinin hatırlanmasında yardımcı olmak üzere tasarlanmıştır.

Kitapta, 300’den fazla renkli çizimin yarattığı görsel zenginlikle gösterilen/açıklanan, denenmiş ve test edilmiş teknikler, yelkenli ve motorlu teknelerin çoğu tipine uygundur.

“Yelkenli ve Motorlu Yatçılık” yeni denizcilerin, teknedeki ilk birkaç günde neyin nerede olduğunu hemen kavramasını sağlayacak, güvenilir ve sağlam öğütler sunan, her zaman yanlarında taşıyıp başvurabilecekleri boyutta mükemmel bir başlangıç kitabıdır.

Yorumlar

İlk Yorumu Ekle

DENİZCİ KİTAPLIĞI