Denizci Kitaplığı

Türk Denizciliğinin Belleği

Sadun Boro Rotasında Türk Amatör Denizciliğinin 21. Yüzyıl Vizyonu

Sadun Boro Rotasında Türk Amatör Denizciliğinin 21. Yüzyıl Vizyonu

Sadun Boro Rotasında Türk Amatör Denizciliğinin 21. Yüzyıl Vizyonu

Hazırlayan: Cem Gürdeniz

Koç Üniversitesi Denizcilik Forumu Yayını

192 Sayfa

ISBN: 9786059389433

Boyut: 14.0 x 23.0

Karton Kapak – 2. Hamur

2017

(görsel: idefix.com, bilgi: dr.com.tr, idefix.com,

Kitap Hakkında

Sadun Boro (1928-2015) yaşamını denizlere ve doğal çevrenin korunmasına adamış, kitaplar yazmış, ilkleri başarmış bir denizci…

1965-68 arasında eşi Oda Boro’yla birlikte teknesi Kısmet’le çıktığı dünya seyahati denizci olsun olmasın pek çok kişiye ilham kaynağı oldu. Ömrü boyunca ilham kaynağı olmayı ve çevresindeki denizcileri desteklemeyi sürdürdü. Sadun Boro’nun karakterinden esinle ve anısını layığıyla devam ettirmek amacıyla Koç Üniversitesi Denizcilik Forumu (KÜDENFOR), “Sadun Boro Rotasında Türk Amatör Denizciliğinin 21. Yüzyıl Vizyonu” başlıklı bir çalıştayda tüm paydaşları bir araya getirerek denizcilik gücümüzün gelişimine katkı sağlayacak deniz kültürünün amiral gemisi olan amatör denizcilik konusunu tartışmaya açtı.

Sadun Boro’nun doğum günü olan 1 Kasım 2016’da düzenlenen çalıştayda denizcilik idaresi, sivil toplum kuruluşları ve denizcilerle birlikte amatör denizciliğimizdeki barınma, bayrak, belge, bağlama kütüğü ve mavi kart uygulamalarına yönelik sorun alanları konuşuldu, çözüm önerileri sunuldu. KÜDENFOR’un ilk kitabı olan Sadun Bora Rotasında, hem Sadun Boro mirasının anlatıldığı hem de amatör denizcilik adına atılması gereken somut adımların tartışıldığı bütünlüklü bir kaynak. (Tanıtım Bülteninden)

 

Yorumlar

İlk Yorumu Ekle

DENİZCİ KİTAPLIĞI