Denizci Kitaplığı

Türk Denizciliğinin Belleği

Vazgeçme - İnci Kefali Peşinde Bir Değişim Yolculuğu

Vazgeçme - İnci Kefali Peşinde Bir Değişim Yolculuğu

Vazgeçme - İnci Kefali Peşinde Bir Değişim Yolculuğu

Yazar: Mustafa Sarı

Artisan Yayınları

224 Sayfa

ISBN: 9786056813429

Boyut: 13.5 x 21.0

Karton Kapak – 2.Hamur

2018

(görsel: artisangrup.com, bilgi: eren.com.tr, pandora.com.tr)

Kitap Hakkında

“Son derece sürükleyici, eğlenceli, öğretici, hem akılcı hem de insancıl bir eser. Karanlık günlerinizi aydınlatacak umut dolu bir öykü. Ben olsam idealist bir dünyada Mustafa Hocayı insan/doğa dostluğu konusunda Nobel Barış Ödülü’ne aday gösterirdim.”

Prof. Dr. Fikret Berkes, Manitoba üniversitesi Profesörü

“Mustafa Sarı, müthiş bir sosyal girişimci örneği! O, balık vermedi veya balık tutmayı öğretmedi. Önce Van Gölü’nde, şimdi daha da ötelere uzanarak balıkçılık sektörünü değiştirmeden duramazdı. Bu kitap, bu zengin ve karmaşık girişimcilik yolculuğunu anlatıyor.”

Bill Drayton, Ashoka CEO’su

“Mustafa Sarı, hepimiz için parlak bir örnektir ve hikayesi pratikte sosyal girişimciliğin neye benzediğini mükemmel bir şekilde göstermektedir.”

Hilde Schwab, Schwab Vakfı Kurucusu ve Başkanı

“Bu kitapta hayalperest bir bilim insanının tüm koşulları hiçe sayarak çıktığı yolda hayatı nasıl dönüştürdüğüne tanık olacaksınız. Ayakları yere basmayan bir hayalin nasıl gerçek olduğunu okuyacaksınız. Şu zamanlarda tam da böyle hikayelere ihtiyacımız var”

Prof. Dr. Selçuk R. Şirin, New York Üniversitesi Profesörü

“TEDx İstanbul konuşmasıyla milyonların gönlüne seslenen Prof Dr. Mustafa Sarı, hayatlarımızda istediğimiz değişim için bir model anlatıyor. Şimdi görmek istediğin değişimi başlatma sırası sende.”

Özge Yılmaz, TEDx – İstanbul Küratörü

“Kitapta Mustafa Hoca’nın akademik çevreden, yöre halkına, bürokratlardan kaçak balıkçılara kadar kendisini de çemberin dışında tutmadan gelişime doğru dönüşüm çağrısının sıcak ve samimi bir dille işlenişini bulacaksınız. Değişim değil dönüşüm öneriyor ve hiçbir güç karşısında duramıyor. Tıpkı inci kefalinin yolculuğu gibi.”

Selçuk Aydemir, Senarist-Yönetmen-Yapımcı

“Bir Ashoka üyesinin global etkisi üzerine inanılmaz bir sosyal girişimcilik öyküsü. Veri odaklı bilimin tüm paydaşları eğitmek için nasıl kullanıldığını gösteren harika bir hikaye!”

Susan Davis, New York Üniversitesi Misafir Profesörü

 

Yorumlar

İlk Yorumu Ekle

DENİZCİ KİTAPLIĞI