Denizci Kitaplığı

Türk Denizciliğinin Belleği

Deniz Yaşamı Biyolojisine Giriş

Deniz Yaşamı Biyolojisine Giriş

Deniz Yaşamı Biyolojisine Giriş

Yazarlar: John F. Morrissey, James L. Sumich

Çevirmenler: Ahmet Şahin, Buğrahan Emsen, Cansu Balaban, Erdoğan Çiçek, Erhan Mutlu, Hasan Hüseyin Atar, Mehmet Karataş, Muhammet Doğan, Mustafa Tunca Olguner, Naime Arslan

Nobel Akademik Yayıncılık

468 Sayfa

ISBN: 978-605-320-526-5

Boyut: 21.5 x 27.5

2017

(görsel ve bilgi: nobelyayin.com)

Kitap Hakkında

Deniz Yaşamının Biyolojisine Giriş, deniz canlılarının heyecan verici dünyasına ve yaşadıkları olağanüstü ortamlarına açık ve ilgi çekici bir giriş sağlar. Yazarlar, denizdeki tüm yaşam formlarına temel oluşturan biyolojik ilkeler ve süreçler hakkında bir anlayış geliştirmek için denizel organizmaların mevcut seçilmiş canlı gruplarını sunuyor. Bu temelleri oluşturmak için bu grupların taksonomisini, evrimini, ekolojisini, davranışını ve fizyolojisini tartışan bilgiler sunmaktadır.

Bu kitap; özellikle su ürünleri mühendisleri, deniz biyologları, biyologlar, zoologlar, ziraat mühendisleri, veteriner hekimler, dalgıçlar, balıkçılık mühendisleri, su ürünleri avcıları ve yetiştiricileri ile tüm öğrencileri ve denize, balığa, doğaya ilgi duyan deniz aşıklarını, deniz ve su ürünleri tutkunlarını gerek metin gerekse de görselleriyle kendine çekecektir. Ayrıca deniz yaşamında laboratuvar ve denizel araştırmalar, okuyucuyu deniz canlılarını anlama heyecanı içinde oldukça meşgul edecek niteliktedir.

 

Yorumlar

İlk Yorumu Ekle

DENİZCİ KİTAPLIĞI