Denizci Kitaplığı

Türk Denizciliğinin Belleği

Edebiyatta Denizcilik, Denizcilikte Edebiyat

Edebiyatta Denizcilik, Denizcilikte Edebiyat

Edebiyatta Denizcilik, Denizcilikte Edebiyat

Hazırlayanlar: Hikmet Temel Akarsu, Emre Karacaoğlu

Naviga Yayınları

360 Sayfa

ISBN: 9786057208019

Boyut: 16.0 x 22.5

Karton Kapak – 2. Hamur

2023

(görsel: denizkutuphanesi.com, bilgi: nadirkitap.com, idefix.com, denizkutuphanesi.com)

Kitap Hakkında

Hikmet Temel Akarsu ve Emre Karacaoğlu’nun hazırladığı bu kitap birbirinden değerli akademisyenlerin, yazarların, amatör denizcilerin kaleme aldığı makale ve incelemelerle dünya ve Türk edebiyatı eserlerine taze bakış açıları getiriyor. Hepsinin ortak noktası deniz olan destanlar, efsaneler, klasik romanlar, denemeler, şiirler, seyahatnameler arasında okuru farklı ‘düşünce’ limanları arasında seyre çıkarırken, aynı zamanda medeniyetler arasındaki en büyük bağın edebiyat ve deniz üzerinden kurulduğunu da gözler önüne seriyor.

Bu eserin sayfaları arasında Sait Faik’in sadeliğini, Sadun Boro’nun maceraperest ruhunu, Barbaros Hayrettin Paşa’nın cesaretini, Azra Erhat’ın ve Halikarnas Balıkçısı’nın doğayla insan aşkını, Thomas More’un zamanın ötesindeki yenilikçilik anlayışını, Jules Verne’in bilim kurgu dünyasındaki gerçekçiliğini görecek ve daha nice yazarın kelime deryasında mutlaka kendinize ait bir liman bulacaksınız.

“Edebiyatta Denizcilik, Denizcilikte Edebiyat”ın bu ilk seçkisi, Naviga Yayınları tarafından ülkemizde deniz kültürünü oluşturmak ve yaymak adına sunulan en önemli eserlerden biridir.

Yorumlar

İlk Yorumu Ekle

DENİZCİ KİTAPLIĞI