Denizci Kitaplığı

Türk Denizciliğinin Belleği

Deniz Ve Uygarlık - Dünya Denizcilik Tarihi

Deniz Ve Uygarlık - Dünya Denizcilik Tarihi

Deniz Ve Uygarlık - Dünya Denizcilik Tarihi

Yazar: Lincoln Paine

Çevirmen: Nurettin Elhüseyni

Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları

760 Sayfa

ISBN: 9786254295263

Boyut: 15.5 x 23.0

Karton Kapak – 3. Hamur

2023

(görsel: iskultur.com.tr, bilgi: babil.com, iskultur.com.tr)

Kitap Hakkında

“Uzun sözün kısası, yazılmış en iyi dünya denizcilik tarihi.” – Felipe Fernández-Armesto

“Deniz ve Uygarlık”, insanlık tarihini insanın denizle ilişkisinin başlangıcından günümüze kadar süregelen öyküsü üzerinden anlatan anıtsal bir eser. İnsanların birbirleriyle ve doğayla çağlar boyunca okyanuslar, denizler ve nehirler üzerinden nasıl bağlantı kurduklarını gözler önüne seren bu hayranlık verici tarih çalışması, yeryüzünü kaplayan sularda dillerin, dinlerin, kültürlerin ve malların dolaşımının, deniz savaşlarıyla deniz ticaretinin, korsanlıkla keşiflerin sürükleyici öyküsünü paylaşıyor.

Lincoln Paine bizi tüm dünya okyanuslarında ve denizlerinde seyrüsefere çıkardığı bu kitabında, uzak atalarımızın Afrika ve Avrasya’dan deniz yoluyla çıktıkları uzun mesafeli göç maceralarından günümüzün nükleer denizaltılarına ve konteyner taşımacılığına kadar denizin ve denizciliğin çok kapsamlı bir tarihini sunuyor.

“Dünyayı görme şeklinizi değiştirmek istiyorum. Özel olarak, dikkatinizi, önünüzdeki görüntünün yüzde 70’ini örten mavilere odaklayarak ve toprak tonlarının solmasını sağlayarak, dünya haritasını görme şeklinizi değiştirmek istiyorum.” – Lincoln Paine

Yorumlar

İlk Yorumu Ekle

DENİZCİ KİTAPLIĞI