Denizci Kitaplığı

Türk Denizciliğinin Belleği

Aldanış Adası

Aldanış Adası

Aldanış Adası

Yazar: Paulina Flores

Çevirmen: Roza Hakmen

Notos Kitap

304 Sayfa

ISBN: 978-625-6469-03-7

Boyut: 13.0 x 19.5

Karton Kapak

2023

(görsel ve bilgi: notoskitap.com)

Kitap Hakkında

Önceki hayatından ve travmalarından kaçarak Punta Arenas’ta inzivaya çekilen Miguel. Santiago’daki hayal kırıklıklarıyla dolu hayatından kaçarak onun yanına giden kızı Marcela. Ve ikisi arasında bir bağa dönüşen, kalamar gemisinde geçirdiği günleri ve gemiden kaçışını atlatmaya çalışan Koreli Lee. Bu üç karakteri bir araya getiren “Aldanış Adası” Kore filmlerini andıran durağan stiline, iç içe geçen diyaloglarla ilerleyen dingin ritmine paralel olarak yoğun bir endüstriyel dumanın ve çılgınca çalışma hızının da süregeldiği bir dünya sunuyor Güney Amerika’nın ıssız Ateş Toprakları’nda.

Kurtuluş umuduyla hayatlarını riske atarak Macellan Boğazı’nda balık işleme gemilerinden Patagonya’nın buz gibi sularına atlayan Uzakdoğulu denizciler hakkındaki gerçek haberlerden ilham alan “Aldanış Adası” köleliği aratmayan çalışma koşullarını ve denizlerdeki sömürü düzenini hikâyeye yedirerek gerçekle kurgunun sınırlarını eritiyor.

“Aldanış Adası” 2014’te “Ne Rezalet” adlı öykü kitabıyla Roberto Bolaño Ödülü’ne değer görülen Paulina Flores’in ilk romanı.

Yorumlar

İlk Yorumu Ekle

DENİZCİ KİTAPLIĞI