Haliç Bezirganları

Yazar: Levent Soydinç

Editura Yayıncılık

328 Sayfa

ISBN: 9786059848121

Boyut: 13.5 x 19.5

Karton Kapak – 2. Hamur

2017

(görsel: altinkitaplar.com.tr bilgi: arkadas.com.tr, dr.com.tr)

Açıklama:

Tersane-i Amire Binalarında Tanışıp Kader Ortaklığı Yapan Üç Kafadarın Sıra Dışı Öyküsü… Okurken Gülmek, Ağlamak, Düşünmek Serbest ! Ya Da “Hala Hiçbir Şey Değişmemiş” Demek.

Osmanlı padişahlarının en yenilikçilerinden sayılan II. Mahmud Dönemi… Avrupalı emperyalist devletlerdeki sanayi hamlesini bir türlü beceremeyen Osmanlı için kaçınılmaz son yaklaşmaktadır. II. Mahmud bunu fark ettiğinden beri umutsuzca çırpınarak devlet ricalinden yardım ummaktadır.

Haliç kıyılarında uzanan Tersane-i Amire binalarında tanışıp kader ortaklığı yapan Uzun Mehmet, Selamet Çavuş ve Şefik Paşa, tesadüf eseri çıktıkları yurtdışı seyahatinden İstanbul’a umutla dönerler. Padişah, onlar sayesinde buhar makinelerinin gücünü yaratan taşkömüründen haberdar olur. Göründüğü kadarıyla koskoca imparatorluğun kaderi artık tesadüflere bağlıdır…

Son derece eğlenceli ve sürükleyici bir tarihi roman olan Haliç Bezirgânları, özgün bir anlatıma ve taze bir sese sahip. Olayların mizahi tonunun yanında, karşımıza çıkan renkli ve sevimli karakterler, okura harika bir tarihi roman ile tanışma fırsatı veriyor.

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s